Сторінка батьків

МЕМОРАНДУМ ДІТЕЙ СВОЇМ БАТЬКАМ

1. Не зіпсуйте мене. Я знаю абсолютно достеменно, що я не повинен мати все те, що я прошу. Я тільки випробовую Вас.
2. Не бійтесь бути «твердими» та рішучими зі мною. Мені це до вподоби, бо тоді я знаю, як далеко я зайшов.
3. Не застосовуйте силу до мене. Це привчить мене до думки, що з позиції сили можна все вирішити. Я швидко відгукнусь, коли мене просто поведуть за собою.
4. Не будьте непослідовними. Це заплутає мене, і я можу відмовитись навіть від того, що добре знаю і можу робити.
5. Не давайте зайвих обіцянок, бо ви не завжди можете їх виконати. Я можу втратити віру до Вас.
6. Ніколи не піддавайтесь на мої провокації, коли я кажу та роблю щось для того, щоб змусити Вас. Інакше я надалі частіше намагатимуся здобути такі «перемоги».
7. Не дуже засмучуйтесь, коли я кажу: «Я ненавиджу тебе». Я маю на увазі саме це, але я хочу, щоб Ви відчули себе винним за те, що вчинили зі мною.
8. Ніколи не примушуйте мене відчувати себе молодшим, ніж я. я обов’язково зреагую у поведінці і буду виставляти себе «великою цяцею».
9. Не акцентуйте уваги на моїх «поганих звичках». Це тільки надихає мене продовжувати робити те ж саме.
10. Не робіть зауважень в присутності людей. Я більше і краще зрозумію все, коли Ви спокійно поговорите зі мною віч-на-віч.
11. Не обговорюйте мою поведінку, коли конфлікт у розпалі. З багатьох причин я не дуже добре Вас почую у цей час, а щодо розуміння, то це буде ще гірше. Абсолютно правильно вимагати від мене правильної поведінки, але давайте поговоримо про це пізніше.
12. Ніколи не робіть за мене те, що я можу зробити сам. Це змушує мене відчувати себе зовсім маленьким і я можу продовжувати і надалі використовувати Вашу допомогу
13. Не намагайтеся постійно повчати мене. Ви б здивувались, якби дізнались, що я знаю, що гарно і, що погано.
14. Не будьте надто прискіпливими. Якщо Ви будете робити це, я буду змушений захистити себе і не буду Вас чути.
15. Не вимушуйте мене відчувати, що мої помилки є мої гріхи, я повинен навчитися помилятися, бо без цього нічого в житті не буває.
16. Не вимагайте від мене пояснень моєї поганої поведінки, бо я дійсно не знаю, чому вчинив саме так.
17. Не випробовуйте постійно мою чесність, бо я можу налякатися і швидко навчусь брехати.
18. Не забувайте, що я часто експериментую і люблю робити це. В такий спосіб я навчаюсь, і тому треба погодитися з цим.
19. Не захищайте від мене обставин, бо я навчаюсь тільки з власного досвіду.
20. Не приділяйте дуже багато уваги моїм «маленьким хворобам», бо я можу навчитися відчувати задоволення від того, що коли я хворий, мені приділяють багато уваги.
21. Не відмахуйтесь від мене, коли я ставлю Вам відверті запитання. Якщо Ви так робитимете, то я змушений буду шукати відповіді на них усюди.
22. Не думайте, що вибачитись переді мною це нижче Вашої гідності. Чесне визнання помилки викликає у мене дуже теплі почуття до Вас.
23. Ніколи не говоріть, що ви цілком досконалі та безгріховні. Це дає мені величезний шанс перекласти багато питань на Ваші плечі.
24. Не забувайте, що я не можу існувати без розуміння і підтримки. Але я не повинен про це говорити Вам, чи не так?
25. Не забувайте, що я росту дуже швидко і Вам досить важко йти в ногу зі мною. Але намагайтесь, будь ласка.